• AMAVET KLUB 894

• Amavet klub 894 pri našej základnej škole funguje už viac ako 10 rokov.

Od začiatku náš klub napĺňal hlavné poslanie organizácie AMAVET a to zapájať deti a mládež do diania vo vede a technike na rôznych úrovniach, tvorbou exkurziíí, účasťou na súťažiach, zapájaním sa do aktivít základných kolektívov... V súčasnosti je u nás aktívnych približne dvesto členov. Vedu sa nám darí propagovať zapájaním sa do projektov, ktoré zastrešuje naša materská organizácia so sídlom v Bratislave.

Spolupracujeme nielen so žiakmi, ale aj ich  rodičmi na podujatiach ako sú, Deň otvorených dverí, Noc výskumníkov, Októbrové nebo a pod. Finančná podpora z Amavet – u v Bratislave je nosným prvkom, vďaka ktorému mnoho detí zažije stretnutia s vedou.