• Mgr. Iveta Bernáthová

Konzultačné hodiny ( po dohode so zákonným zástupcom)

Tel. kontakt: 0911 480 186

Email: berniivet@gmail.com

Milí žiaci - deviataci,

čaká Vás jedno z prvých dôležitých rozhodnutí pre Vašu budúcnosť – výber strednej školy. Nenechávajte si ho preto na poslednú chvíľu, rozmýšľajte, zvažujte, informujte sa. Ochotne Vám pri Vašom rozhodovaní poradím.

Čo chcem dokázať ?

V čom sa mi darí?

V čom som slabší?

Bude ma škola baviť?

Mám šancu zvládnuť štúdium?

Mám šance sa po škole uplatniť?

Milí rodičia,

- kým podpíšete prihlášku na strednú školu, mali by ste si s dieťaťom ujasniť, čo chce v živote dosiahnuť

- dajte pozor, aby vaše rodičovské ambície neboli vyššie, ako majú vaše deti

- zistite, či bude dané povolanie dieťa baviť, či má preň predpoklady

- premyslite si, či má šancu zvládnuť štúdium, bude sa vedieť sústrediť, či je schopné sa samostatne učiť

- rozdiely v preferenciách rodičov a detí si treba vzájomne vydiskutovať a snažiť sa pochopiť aj názory druhej strany

- riešte aj otázku, aké budú šance po škole uplatniť sa, či má dieťa snahu ísť po skončení strednej školy na vysokú školu

- zaoberajte sa aj finančnou náročnosťou štúdia

Oznam o testovaní:

Testovanie 9

V školskom roku 2023/2024 sa riadny termín Testovania 9 uskutoční 20. marca 2024 (streda).

Náhradný termín testovania sa uskutoční 4. apríla 2024

a. Testovanie žiakov sa uskutoční z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra (okrem škôl s vyučovacím jazykom maďarským), maďarský jazyk a literatúra (v školách s vyučovacím jazykom maďarským) a z predmetov slovenský jazyk a slovenská literatúra (v školách s vyučovacím jazykom maďarským), ukrajinský jazyk a literatúra (v školách s vyučovacím jazykom ukrajinským)

b. Testovanie žiakov sa uskutočňuje podľa vzdelávacích štandardov Štátneho vzdelávacieho programu pre základné školy, vzdelávacích štandardov pre 1. – 4. ročník gymnázií s osemročným 7 vzdelávacím programom a pre 1. ročník gymnázií s päťročným vzdelávacím programom Štátneho vzdelávacieho programu pre gymnáziá a sleduje ich obsahovú a výkonovú zložku.

c. Informácie o https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9

Dokumenty na stiahnutie: