Erasmus+ 2017

Všeobecné informácie o projekte

Názov projektu: Rozvoj kvality vzdelávania na základnej škole

The  Development of Educational Quality in Primary School

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov

Akcia: Mobilita učiacich sa a zamestnancov

Schválený grant: 10 130.- EUR

Partneri: Pilgrims Teacher Training, Cantenbury, UK

GLORY LAB s.r.o., Česká republika

Počet účastníkov: 4

Výsledky kvalifikácie: certifikáty,europass mobility

Výsledky projektu:

• osobnostný rozvoj účastníka (samostatnosť, zodpovednosť, flexibilita) ako aj jeho odborného zmýšľania
          • zlepšenie odborných kompetencií v oblasti nových inovatívnych, kreatívnych metódach vyučovania
          • zdokonalenie odborných kompetencií v oblasti manažmentu školy
          • zdokonalenie odborných kompetencií v oblasti metód vyučovania žiakov so špeciálnymi potrebami
          • modernizácia výchovno-vyučovacieho procesu zavedením nových inovatívnych a kreatívnych metód
          • skvalitnenie vyučovania cudzích jazykov a iných predmetov
          • implementácia nových inovatívnych metód vo vyučovaní žiakov so špeciálnymi potrebami do vyučovania
          • spoznanie inej kultúry, mentality a tradícií
          • zvýšenie kreditu školy

ZŠ Ulica Vajanského 2844/47 v Lučenci sa minulý rok rozhodla zapojiť do programu celoživotného vzdelávania, ktorý umožnil pedagógom školy absolvovať vzdelávanie v zahraničí, vo Veľkej Británii a Sardínii. Vzdelávania sa zúčastnili štyria pedagógovia, dvaja z vedenia školy a dve  učiteľky AJ na 1. a 2. stupni ZŠ.

Vzdelávanie prebehlo formou kurzov, ktoré zastrešovali renomované vzdelávacie inštitúcie  PILGRIMS a GLOBY LAB. Učiteľky AJ sa zúčastnili dvojtýždňových kurzov v Cantenbury vo Veľkej Británii a členky vedenia týždňových kurzov v Alghero na Sardínii. Kurzy boli vedené skúsenými lektormi.

Konkrétne pani zástupkyňa pre 2. stupeň Mgr. Jana Kamenská absolvovala týždňový kurz Succesful Management of European Edu Projects, vďaka ktorého získala vedomosti a poznatky ako správne naplánovať, vypracovať a manažovať európske  projekty a zástupkyňa pre 1. stupeň Mgr. Jana Štrbková týždňový kurz Creating Inclusive Classroom – Challenges, Strategies and Practical Tips. Cieľom kurzu bolo , aby účastníci získali poznatky v oblasti nových tvorivých techník, ktoré podporujú inkluzívne vzdelávanie, oboznámili sa s technikami, ktoré sú zamerané na prekonávanie  blokov u žiakov so špeciálnymi poruchami a motivujú ich k lepším výsledkom.

Učiteľky Mgr. Bronislava Gulánová a Mgr. Miroslava Leicherová absolvovali dvojtýždňové kurzy v anglickom Cantenbury. Kurz Creative Methodology for the Language Classroom , ktorý absolvovala B. Gulánová, bol zameraný na zvýšenie kompetencií účastníkov v oblasti inovatívnych kreatívnych metód učenia anglického jazyka. Kurz Methodology and English Language for Secondary Teachers, ktorý absolvovala Mgr. Miroslava Leicherová, bol zameraný na zvýšenie kompetencií účastníkov v oblasti metodológie vyučovania anglického jazyka.

Všetky kurzy, ktoré pedagógovia absolvovali, prispeli ku zlepšeniu kvality vyučovania anglického jazyka na našej škole, učenie a učenie sa anglického jazyka sa stalo pre pedagógov a žiakov zaujímavé, zábavné, žiakov začalo učenie sa anglického jazyka viacej baviť a zlepšili si  svoje výsledky v porovnaní pred realizáciou projektu a po ukončení. Za zmienku stojí vyhlásenie žiakov:

„ Učiteľke pomohlo štúdium v zahraničí. Tešíme sa na každú hodinu.“

Prezentácia - erasmus_2017.pptx