• 🇬🇧ENGLISHSTAR🇬🇧2024⭐

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 🇬🇧ENGLISHSTAR🇬🇧2024⭐.

Aj v tomto šk. roku sa naši žiaci zapojili do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku - ENGLISHSTAR

V tomto roku sa opäť zapojil rekordný počet žiakov našej školy a veríme, že tak ako v minulých ročníkoch aj v tomto sa zaradíme medzi najúspešnejšie školyv rámci Slovenska.

• Výsledky volieb do Rady školy

• Oznámenie výsledkov volieb do Rady školy pri ZŠ Ul. Vajanského 2844/47, Lučenec
            Vo voľbách do Rady školy pri ZŠ Ul. Vajanského 2844/47, Lučenec na volebné obdobie 2024 – 2028,
            boli zvolení:

1. Mgr. Jana Antovová – pedagogická zamestnankyňa
            2. Mgr. Andrej Bahleda – pedagogický zamestnanec
            3. Silvia Šinková – nepedagogická zamestnankyňa
            4. Marcela Sarvašová – rodič
            5. Ing. Marcel Kováčik – rodič
            6. PaedDr. Nina Kováčik Polomská – rodič
            7. Renáta Vantrubová – rodič

Za zriaďovateľa – Mesto Lučenec – sú delegovaní:
            8. Ing. Arch. Ivan Siláči – poslanec MsZ
            9. MUDr. Zaher Mahmoud – poslanec MsZ
            10. Mgr. Andrea Moravčíková – poslankyňa MsZ
            11. Ing. Ivana Jasenková Olšágová – zamestnankyňa MsÚ

Ustanovujúce zasadnutie rady školy sa bude konať 20.5.2024 o 16:00 hodine.

Mgr. Jana Kamenská, riaditeľka školy

• Jazykový kvet 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jazykový kvet 2024.

JAZYKOVÝ KVET 2024 - OPÄŤ POSTUP NA CELOSLOVENSKÉ FINÁLE.
            V krajskom finále súťaže v prednese cudzojazyčnej literatúry a vlastnej tvorby - Jazykový kvet, sme našu účasť premenili na úspešnú výpravu v podobe postupu na celoslovenské finále. Viktória Kamenská 9.A, získala 1. miesto a postup na celoslovenské finále v prednese vlastnej tvorby v ruskom jazyku a žiaci 7.A v zložení Margaréta Nociarová, Viki Zaušková, Dorota Šinková, Natália Polomská, Richard Liška získali 1.miesto a  postup do celoslovenského finále s divadelným predstavením v anglickom jazyku.

Okrem toho Tatiana Antovová 8.A, obsadila 2.miesto v prednese v nemeckom jazyku a Ema Bahledová 6.A, obsadila 3.miesto v prednese v anglickom jazyku🇬🇧.

Všetkým gratulujeme a postupujúcim budeme držať palce vo finále.

• Zápis do 1.ročníka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1.ročníka.

Ďakujeme za Vašu dôveru!

Milí rodičia a predškoláci, bolo krásne sa s Vami stretnúť!

Ďakujeme za Vašu dôveru a tešíme sa, že sa od septembra stanete našou súčasťou!

Zápis do prvého ročníka sme úspešne zvládli. Ak niekto nemohol prísť, individuálny zápis si prosím dohodnite telefonicky.

• VÍŤAZSTVO V CELOSLOVENSKOM KOLE OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU!!!

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda ANJ - Celoslovenské finále.

Obrovský úspech sa podarilo dosiahnuť  žiačke 7.A triedy Margaréte Nociarovej, ktorá sa stala víťazkou celoslovenského kola olympiády v anglickom jazyku v Bratislave.

Dosiahnuť 1.miesto v silnej konkurencii tých najlepších je fantastické. Teší nás, že investícia do kvalitného jazykového vzdelávania podporeného aktivitami eTwinning a Erasmus+ prináša svoje ovocie aj v podobe takýchto obrovských úspechov.

• Erasmus+ Španielsko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Erasmus+ Španielsko.

Siedmi žiaci a dvaja učitelia našej školy sa zúčastnili projektového stretnutia programu Erasmus+, ktoré sa uskutočnilo od 17. marca 2024 do 22.3.2024 v španielskej Pamplone v regióne Navarra. Okrem nás sa stretnutia zúčastnilo 19 žiakov a 14 učiteľov z Talianska, Grécka, Nemecka a Turecka. Cesta do slnečnej Pamplony začala veľmi skoro, v nedeľu ráno o 1:20 všetci účastníci plní očakávania vyrazili na cestu do Viedne. Z Viedne odlietali skoro ráno, medzipristátie mali v Madride, odkiaľ leteli do Pamplony. Na letisku ich čakali hosťujúce rodiny.

Počas celého týždňa absolvovali aktivity , prostredníctvom ktorých si uvedomili, aké dôležité je žiť udržateľne a zbytočne  neplytvať. Jednou z nich bola aj návšteva strednej odbornej školy CENIFER v Imarcoain , ktorá vzdeláva študentov ohľadom využívania obnoviteľných energií. Pre žiakov boli pripravené 4 workshopy zamerané na túto problematiku. Dozvedeli sa ako fungujú veterné elektrárne, bio klimatická budova, solárne panely a zostavili filtre na vodu.

Okrem toho počas týždňa objavovali krásy centra Pamplony , obdivovali nádherne zachovaný  stredoveký kráľovský palác v Olite. V škole so svojimi novými kamarátmi vytvárali obrazy prostredníctvom netradičnej výtvarnej techniky Kyanotypia, skladali býka prostredníctvom origami, vytvárali videá a prezentácie .

Rozlúčka v sobotu bola dojemná, mnohým vybehli aj slzy. Ale našťastie sa v máji od 13.5.2024 do 17.5.2024 uskutoční projektové stretnutie na našej škole a už ako kamaráti sa opäť stretneme!

• Voľby do RADY ŠKOLY

• Riaditeľka Základnej školy, Ulica Vajanského 2844/47, Lučenec, Mgr. Jana Kamenská vyhlasuje VOĽBY DO RADY ŠKOLY.
            V súlade s § 24 ods. 16 zákona 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene o doplnení niektorých zákonov je funkčné obdobie orgánov školskej samosprávy štyri roky a uvedené funkčné obdobie členov rady školy končí 18.5.2024.
            Volebný poriadok pre voľby do rady školy je v plnom znení v prílohe tejto správy.