• Matematické súťaže

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematické súťaže.

Matematické súťaže na 2. stupni

Blahoželáme všetkým žiakom, ktorí tento rok úspešne reprezentovali školu v matematických súťažiach. Ceníme si ich úsilie venované príprave na súťaže a prajeme ešte veľa elánu popasovať sa s náročnými úlohami.

úspešní riešitelia OK Pytagoriáda:  Kováčik Oliver 6.A - 2. miesto

Bahledová Lenka 6.A

Líška Richard 5.A

úspešní riešitelia OK MO:    Adamove Natália 8.A – 3. miesto

Šinková Dorota 5.A

Pavko Matej 5.A

Najúspešnejší riešitelia súťaže Klokan:  Pavko Matej 5.A, Migas Peter 6.A, Liachov Matej 7.A, Martiš Jakub 8.A, Jančkár Adam 9.A

Najúspešnejší riešiteia korešpondenčnej súťaže Maks:  Liachov Matej 7.A, Kantorák Richard 9.A, Leicher Lukáš 6.A, Pavko Matej 5.A

• Okresné a krajské kolo v biologickej olympiáde

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné a krajské kolo v biologickej olympiáde.

Ku krásnym výsledkom našich žiakov v tomto školskom roku sme pridali výborné výsledky aj z biológie, kde máme za sebou OKRESNÉ a aj KRAJSKÉ kolo.

Na biologickej olympiáde nás úspešne reprezentovali žiačky:

Sára Schullerová, 8.A - 1.miesto OK

Lívia Vojenčiaková, 7.C - 3.miesto OK

Tereza Šišáková, 8.A - úspešná riešiteľka OK

Na KRAJSKOM KOLE v Banskej Bystrici následne Sára Schullerová preukázala svoje vedomosti v obore ZOOLÓGIA kde vybojovala krásne 8.miesto!

Dievčatám srdečne gratulujeme!

• Celoslovenské kolo Jazykový kvet

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoslovenské kolo Jazykový kvet.

Dnes, 10.júna 2022 sa v Nitre uskutočnilo celoslovenské kolosúťaže Jazykový kvet.

Súťažilo sa v prednese a dramatizácii v anglickom, nemeckom, francúzskom, ruskom, ukrajinskom, talianskom a španielskom jazyku. V kvalitnej súťaži a silnej konkurencii sa nestratili ani naše žiačky.

V anglickom jazyku získali: 2.miesto Sofia Rončáková z 3.B, 3.miesto Anabel Juchová z 8.A.

Vo francúzskom jazyku:2.miesto Nina Hanzlíková z 9.A.

V ruskom jazyku: 3.miesto Viktória Kamenská zo 7.A.

V nemeckom jazyku: 4.miesto Alexandra Balážová z 8.A.

Ku krásnym výsledkom dievčatám blahoželáme a sme hrdí na ich výbornú reprezentáciu školy!

• KK Volejbal

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KK Volejbal.

Ani medzi zohratejšími a skúsenejšími družstvami volejbalistov sa naši žiaci nestratili a v napínavých zápasoch si vybojovali skvelé 2.miesto.

Blahoželáme.

• Okresné kolo v nemeckom jazyku

• V nemeckom jazyku znovu úspešní !

Aj v tomto školskom roku boli žiaci našej školy úspešní v nemeckom jazyku. Sebastián Fridrich a Filip Kamenský zo 7.A triedy obsadili 1. a 2. miesto na okresnom kole olympiády. Postúpili na krajské kolo, kde boli úspešní riešitelia.

Gratulujeme!

• Basketbalové zručnosti

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Basketbalové zručnosti.

Krajské kolo v basketbalových zručnostiach, chlapci a dievčatá 3. a 4. ročník.

Krajské kolo v basketbalových zručnostiach

Chlapci a dievčatá 3. a 4. roč. sa zúčastnili krajského kola basketbalových zručností. Súťaž sa konala na našej škole, a preto sme sa nemohli nechať zahanbiť. V konkurencii 4 tímov a konečnom zúčtovaní sa na našich dresoch ligotali strieborné medaily

Malým basketbalistom SRDEČNE BLAHOŽELÁME!

• 4-boj
          • 4-boj

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krajské kolo 4-boj.

Krajské kolo 4-boj mladších žiakov a žiačok, Žiar nad Hronom.

Našu školu dnes úspešne reprezentoval Dávid Kováč.

Slnečné počasie, príjemné prostredie a výkony za ktoré sa nemusí hanbiť.

Beh na 60m - 7.miesto

Hod Vortexom - 15.miesto

Diaľka - 11.miesto

Beh na 1000m - 2.miesto, ktoré ho o to viac potešilo a zároveň prekvapilo, nakoľko sa mu podarilo poraziť chlapca, ktorý sa atletike venuje od detstva. Až o neuveriteľných 12 sekúnd.

Po sčítaní všetkých bodov Dávid obsadil vynikajúce 5.miesto.

Blahoželáme a veríme, že sa mu bude dariť aj pri ďalších podobných športových podujatiach.

• BEH ZA BUDÚCNOSŤ DETÍ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album BEH ZA BUDÚCNOSŤ DETÍ.

Cieľom 24-hodinovej štafety bolo podporiť pohyb na čerstvom vzduchu a vytrvalosť, pričom podmienka bola, aby štafetový kolík bol neustále v pohybe v ruke niektorého bežca.

Popri tom sme sa rozhodli podporiť dobročinný charakter behu a peniaze, ktoré sa nám podarilo vyzbierať na dobrovoľnom štartovnom sme venovali Paťkovi, ktorý potrebuje špeciálnu liečbu a rehabilitácie K vyzbieranej sume sme doložili pár drobných, a tak sme Paťkovej maminke mohli odovzdať krásnu sumu 1000 €.

Podporiť túto myšlienku prišlo viac ako 500 žiakov našej školy a viac ako stovka externých bežcov z Lučenca ale aj Fiľakova.

- štafetový kolík obehol ihrisko 1434x čo je 358,5 km

- bežci, ktorí prišli a bežali bez štafetového kolíka, zabehli 1832 kôl, čo je 458 km

- Celkový počet zabehnutých kôl bol 3266 čo je 816,5 km

Veľká vďaka patrí všetkým VÁM bežcom veľkým aj malým Všetci ste boli úžasní a bola radosť vás sledovať. Ďakujeme za vašu priazeň a podporu, ktorá nás motivuje vymýšľať a organizovať ďalšie takéto akcie.