• Deň mlieka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň mlieka.

DEŇ MLIEKA

Dnes sme si v škole pripomenuli význam konzumácie mlieka, ako dôležitej potraviny v našom jedálničku. Mlieko a výrobky z neho sú a prospešné pre zdravie a mali by byť dennou súčasťou našej potravy.

Vďaka našej školskej jedálni dostal každý žiak a zamestnanec chutnú desiatu - jahodový jogurt.

Ďakujeme!

• Biela pastelka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Biela pastelka .

Dnes sme sa zapojili do celoslovenskej zbierky na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Biela pastelka symbolizuje svet nevidiacich a znamená dôležité svetlo, aj keď všade naokolo je tma.

Symbolika bielej pastelky spočíva v tom, že keď sa zmenia podmienky, tak aj tá "biela" farba je na bielom papieri viditeľná...takže ĎAKUJEME všetkým vám, ktorí ste dnes prispeli k tomu, aby sa mohli práve pre nevidiacich zmeniť podmienky...

• Európsky týždeň mobility

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky týždeň mobility.

Európsky týždeň mobility nenechal ani nás ľahostajných a počas tohto týždňa sme sa vo väčšej miere venovali práve tejto téme. Poukázali sme na jej výhody a spolu so žiakmi si preopakovali dopravné značky či pravidlá cestnej premávky.

Ďakujeme mestu Lučenec za zdieľané bicykle.

• Biela pastelka

• Dňa 23.09.2022 Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizuje na celom Slovensku verejnú zbierku Biela pastelka do ktorej sa zapojila aj naša škola. Za dobrovoľný príspevok, v minimálnej hodnote 1€, dostanú žiaci symbolickú bielu pastelku. Po triedach vás oslovia žiaci 5.A a 8.C triedy

Pomôžme tým, ktorí to potrebujú !

• Divínsky boyard

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Divínsky boyard.

Dňa 14.9. sa v Divíne konalo finále vedomostno - športovej súťaže s názvom Divínsky boyard, ktorej sa zúčastnili naši žiaci z rôznych ročníkov.

Žiaci boli rozdelení do družstiev a každé jedno dostalo mapu s boyardovou trasou, podľa ktorej prechádzali po rôznych stanovištiach a zbierali body. Najviac spomínaný z disciplín medzi žiakmi bol adrenalínový park, pri ktorom mnohý zažili naozaj poriadnu dávku adrenalínu.

Pre žiakov boli pripravené vedecké a tvorivé dielne, kde mohli tráviť čas tí, ktorí momentálne neprechádzali boyardovou trasou. Netrpezlivé čakanie na výsledky súťaže bolo vyplnené ukážkami zásahov hasičov, polície a zdravotníckych záchranárov v teréne.

Naše družstvo č. 4 obsadilo vynikajúce 1. miesto

Ako škola sme sa umiestnili na skvelom 3. mieste

Všetci ste boli VÝBORNÍ, BLAHOŽELÁME !!!

• ZBER PAPIERA

12.9. - 14.9. 2022, pondelok - streda, 7.00 - 16.30

Opäť je tu tradičný septembrový zber papiera.

Dajme druhú šancu letákom, starým zošitom, novinám a iným papierovým výrobkom a obalom. Pomôžme nášmu životnému prostrediu!

Nepotrebný papier prineste pred budovy školy, kde ho odvážime a odovzdáme do zberných surovín.

Pokiaľ máte väčšie množstvo papiera, môžete ho priviezť autom. Závora pri vstupnej bráne bude počas zberu otvorená.

Ďakujeme, že aj takto pomáhate chrániť naše lesy.