• Okresné kolo vo florbale žiačok

• Okresné kolo vo florbale žiačok sa konalo vo Fiľakove. Bojovnosť, odhodlanosť a chuť vyhrať bola veľká. V 6.tich dosť vyrovnaných zápasoch naše družstvo dievčat malo menej šťastia ako súperky. V dvoch zápasoch o víťazovi rozhodovali až samostatné nájazdy. V konečnom hodnotení skončili dievčatá na 5. mieste. Blahoželáme!

• Okresné kolo Pytagoriády

Koncom marca nás žiaci školy úspešne reprezentovali na OK Pytagoriády. Ukázali, že sa vedia popasovať nielen s úlohami, ale aj s časom, ktorý ich môže v rebríčku úspešnosti posunúť vyššie.

👉 Najúspešnejší riešitelia:

1. miesto - Oliver Kováčik 7.A

2. miesto – Simon Alexi 7.C

3. miesto – Michal Hanes 5.A

👉 Ostatní úspešní riešitelia:

4. miesto – Michal Podolinský 3.B

13. miesto – Adam Barto 3.A

9. miesto – Kristína Vlčková 4.A

6. miesto – Matej Liachov 8. A

Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme 👏👍

• DEŇ KOZMONAUTIKY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ KOZMONAUTIKY.

DEŇ KOZMONAUTIKY

Deň kozmonautiky sme oslávili vo veľkom štýle - v našej škole sme privítali kozmonauta Ivana Bellu, ktorý ako prvý Slovák vyletel do vesmíru.

Po krátkom zvítaní s našimi žiakmi sa podelil so svojimi zážitkami z tejto misie na besede s členmi AMAVET klubu a astronomického krúžku.

Ako zvládnuť všetky fázy prípravy na let, preťaženie 9G, prečo veľa športovať, ale aj ako prebieha deň či noc na vesmírnej stanici, a ešte oveľa viac sme sa dozvedeli od tohoto úžasného človeka!

Ďakujeme, Ivan Bella!