• Karneval
          • Karneval

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

Víly, ježibaby, traktory, Harry Potter, futbalisti, hokejisti, cukríky, pukance, spiderman, kuchári, zvieratá či mnohé iné rôzne masky sa prechádzali na našej škole... všetky sme ich mali možnosť vidieť v telocvični, kde si užili zábavu a rôzne súťaže. Najkreatívnejšie masky boli ocenené diplomom a veľkým potleskom svojich spolužiakov.

• Týždeň materinského jazyka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň materinského jazyka.

Pri príležitosti 180.výročia kodifikácie spisovnej slovenčiny usporiadal Dom MS v Lučenci podujatie Týždeň materinského jazyka. V rámci mnohých aktivít sa 20.2.2023 uskutočnila súťaž prednesu prózy v nárečí, na ktorej nás reprezentovali v 1.kategórii Alica Beracková 4.B a Ema Friedrichová 4.A, v 2.kategórii Eva Kaličiaková z 8.A, ktorá za prednes rozprávky od B.S.Timravy Paškrtnej slúha získala 1.miesto. Srdečne blahoželáme!

• Korčuľovanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Korčuľovanie .

Pohyb a telesná výchova na klzisku je príjemným spestrením všedného školského dňa. Doobedné korčuľovanie si užili žiaci z 1.aj z 2.stupňa.

Ďakujeme Mesto Lučenec za poskytnutie ľadovej plochy.

• Okresné kolo -  MIDIcoolvolleybal
          • Okresné kolo - MIDIcoolvolleybal

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo - MIDIcoolvolleybal.

Okresné kolo v MIDIcoolvolleybale žiačok základných škôl bolo pre naše dievčatá viac než len skúška trpezlivosti, zbieranie cenných skúseností, či výlet do neďalekej školy v Lovinobani....Po niekoľkých vyrovnaných a napínavých zápasoch sa im podarilo získať krásne 3. miesto.

Blahoželáme!

• ZBER PAPIERA

20. - 22.2. 2023, pondelok - streda, 7:00 - 16:30

Opäť je tu zber papiera.

Dajme druhú šancu letákom, starým zošitom, novinám a iným papierovým výrobkom a obalom. Pomôžme nášmu životnému prostrediu!

Nepotrebný papier prineste pred budovy školy, kde ho odvážime a odovzdáme do zberných surovín.Pokiaľ máte väčšie množstvo papiera, môžete ho priviezť autom. Závora pri vstupnej bráne bude počas zberu otvorená.

Ďakujeme, že aj takto pomáhate chrániť naše lesy.

• Lyžiarsky kurz v Detskom raji

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky kurz v Detskom raji .

V dňoch 22.-27.1.2023 sa konal lyžiarsky kurz pre siedmy ročník. Týždeň lyžovania, učenia sa, zdokonaľovania, zábavy, užívania si snehu, zjedenia všetkých 53 krabíc pizze... ale aj driny, máme úspešne za sebou. Sme hrdí na všetkých žiakov, ktorí v mnohých prípadoch prekonali samých seba a museli vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, aby urobili pokroky v lyžovaní... zvládli ste to výborne, len tak ďalej!

• Okresné kolo v nemeckom jazyku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v nemeckom jazyku.

Olympiáda v nemeckom jazyku

Naši žiaci opäť úspešne reprezentovali školu v nemeckom jazyku v rôznych kategóriách.

Najviac sa darilo Tatiane Antovovej, ktorá v kategórii 1A získala 2.miesto a zabezpečila si postup na krajské kolo. Tomáš Demjanovič obsadil 5.miesto. V kategórii 1B na 3.mieste skončila Natália Adamove a 5.miesto získal Jakub Martiš.