• Okresné kolo Pytagoriády

Koncom marca nás žiaci školy úspešne reprezentovali na OK Pytagoriády. Ukázali, že sa vedia popasovať nielen s úlohami, ale aj s časom, ktorý ich môže v rebríčku úspešnosti posunúť vyššie.

👉 Najúspešnejší riešitelia:

1. miesto - Oliver Kováčik 7.A

2. miesto – Simon Alexi 7.C

3. miesto – Michal Hanes 5.A

👉 Ostatní úspešní riešitelia:

4. miesto – Michal Podolinský 3.B

13. miesto – Adam Barto 3.A

9. miesto – Kristína Vlčková 4.A

6. miesto – Matej Liachov 8. A

Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme 👏👍

• DEŇ KOZMONAUTIKY

• Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ KOZMONAUTIKY.

DEŇ KOZMONAUTIKY

Deň kozmonautiky sme oslávili vo veľkom štýle - v našej škole sme privítali kozmonauta Ivana Bellu, ktorý ako prvý Slovák vyletel do vesmíru.

Po krátkom zvítaní s našimi žiakmi sa podelil so svojimi zážitkami z tejto misie na besede s členmi AMAVET klubu a astronomického krúžku.

Ako zvládnuť všetky fázy prípravy na let, preťaženie 9G, prečo veľa športovať, ale aj ako prebieha deň či noc na vesmírnej stanici, a ešte oveľa viac sme sa dozvedeli od tohoto úžasného človeka!

Ďakujeme, Ivan Bella!

• Zápis do 1.ročníka

• Vážení rodičia, milí predškoláci,

zápis do 1. ročníka pre školský rok 2023/2024 bude v našej škole v dňoch 3. a 4. apríla 2023 (pondelok a utorok).

Na zápis prichádza dieťa v sprievode oboch zákonných zástupcov, ktorí si prinesú:

- občianske preukazy

- rodný list dieťaťa

- rozhodnutia zo súdu týkajúce sa dieťaťa

- správy z diagnostických vyšetrení (v prípade dieťaťa so ŠVVP)

Pred zápisom môžu rodičia vyplniť elektronickú prihlášku, ktorá urýchli zápis a zabezpečí rezerváciu konkrétneho termínu zápisu.

Ďakujeme za Vašu dôveru!

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Dňa 22. marca 2023 (streda) riaditeľka školy udeľuje voľno žiakom 6., 7. a 8. ročníka z organizačných dôvodov - zabezpečenie Testovania 9.

Žiaci sú z obedov odhlásení.
            Vyučovanie podľa platného rozvrhu bude pokračovať od štvrtku 23. marca 2023.

• Okresné kolo Hviezdoslavov kubín

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo Hviezdoslavov kubín.

Máme šikovných recitátorov!

V okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín nás reprezentovalo dohromady 5 žiakov. Súťažili v prednese poézie a prózy.

Medzi mladšími to boli Lenka Pauchlíková a Zuzana Holá.

Zo žiačok II. stupňa sa do súťaže zapojili Eva Kaličiaková, Ema Bahledová a Natália Polomská. Umiestnili sa nasledovne:

1. miesto v poézii: Eva Kaličiaková

2. miesto v poézii: Ema Bahledová

2. miesto v próze: Natália Polomská

Všetky tri postupujú na obvodné kolo, ktoré bude 4. apríla. Sme na vás hrdí a gratulujeme!

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

Víly, ježibaby, traktory, Harry Potter, futbalisti, hokejisti, cukríky, pukance, spiderman, kuchári, zvieratá či mnohé iné rôzne masky sa prechádzali na našej škole... všetky sme ich mali možnosť vidieť v telocvični, kde si užili zábavu a rôzne súťaže. Najkreatívnejšie masky boli ocenené diplomom a veľkým potleskom svojich spolužiakov.

• Týždeň materinského jazyka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň materinského jazyka.

Pri príležitosti 180.výročia kodifikácie spisovnej slovenčiny usporiadal Dom MS v Lučenci podujatie Týždeň materinského jazyka. V rámci mnohých aktivít sa 20.2.2023 uskutočnila súťaž prednesu prózy v nárečí, na ktorej nás reprezentovali v 1.kategórii Alica Beracková 4.B a Ema Friedrichová 4.A, v 2.kategórii Eva Kaličiaková z 8.A, ktorá za prednes rozprávky od B.S.Timravy Paškrtnej slúha získala 1.miesto. Srdečne blahoželáme!

• Korčuľovanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Korčuľovanie .

Pohyb a telesná výchova na klzisku je príjemným spestrením všedného školského dňa. Doobedné korčuľovanie si užili žiaci z 1.aj z 2.stupňa.

Ďakujeme Mesto Lučenec za poskytnutie ľadovej plochy.

• Okresné kolo -  MIDIcoolvolleybal
          • Okresné kolo - MIDIcoolvolleybal

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo - MIDIcoolvolleybal.

Okresné kolo v MIDIcoolvolleybale žiačok základných škôl bolo pre naše dievčatá viac než len skúška trpezlivosti, zbieranie cenných skúseností, či výlet do neďalekej školy v Lovinobani....Po niekoľkých vyrovnaných a napínavých zápasoch sa im podarilo získať krásne 3. miesto.

Blahoželáme!