Blahoželáme všetkým žiakom, ktorí nabrali odvahu a predstúpili pred obecenstvo celej školy a predviedli svoj talent....na spev, hru na hudobnom nástroji, tanec či výcvik psa...

• Englishstar

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Englishstar.

Englishstar

Žiaci našej školy úspešne absolvovali medzinárodnú súťaž v anglickom jazyku ENGLISHSTAR, o čom svedčia aj zlaté medaile na diplomoch.

V celoslovenskej konkurencii zúčastnených škôl /545 škôl/ sme v celkovom hodnotení škôl nad 80 zúčastnených žiakov skončili na 11. mieste s úspešnosťou 91,52%.

Veľmi nás potešili aj žiaci, ktorí dosiahli 100%

N. Usni 1.B, D.Töžér 2.B, S. Spišiak 2.A, K. Kováč 2.A, R. Gasper 3.B, D. Ťažký 3.A, V. Žiaková 6.A.

Veľká pochvala však patrí všetkým zapojeným žiakom.

• Matematické súťaže

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematické súťaže.

Matematické súťaže na 2. stupni

Blahoželáme všetkým žiakom, ktorí tento rok úspešne reprezentovali školu v matematických súťažiach. Ceníme si ich úsilie venované príprave na súťaže a prajeme ešte veľa elánu popasovať sa s náročnými úlohami.

úspešní riešitelia OK Pytagoriáda:  Kováčik Oliver 6.A - 2. miesto

Bahledová Lenka 6.A

Líška Richard 5.A

úspešní riešitelia OK MO:    Adamove Natália 8.A – 3. miesto

Šinková Dorota 5.A

Pavko Matej 5.A

Najúspešnejší riešitelia súťaže Klokan:  Pavko Matej 5.A, Migas Peter 6.A, Liachov Matej 7.A, Martiš Jakub 8.A, Jančkár Adam 9.A

Najúspešnejší riešiteia korešpondenčnej súťaže Maks:  Liachov Matej 7.A, Kantorák Richard 9.A, Leicher Lukáš 6.A, Pavko Matej 5.A

• Okresné a krajské kolo v biologickej olympiáde

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné a krajské kolo v biologickej olympiáde.

Ku krásnym výsledkom našich žiakov v tomto školskom roku sme pridali výborné výsledky aj z biológie, kde máme za sebou OKRESNÉ a aj KRAJSKÉ kolo.

Na biologickej olympiáde nás úspešne reprezentovali žiačky:

Sára Schullerová, 8.A - 1.miesto OK

Lívia Vojenčiaková, 7.C - 3.miesto OK

Tereza Šišáková, 8.A - úspešná riešiteľka OK

Na KRAJSKOM KOLE v Banskej Bystrici následne Sára Schullerová preukázala svoje vedomosti v obore ZOOLÓGIA kde vybojovala krásne 8.miesto!

Dievčatám srdečne gratulujeme!

• Celoslovenské kolo Jazykový kvet

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoslovenské kolo Jazykový kvet.

Dnes, 10.júna 2022 sa v Nitre uskutočnilo celoslovenské kolosúťaže Jazykový kvet.

Súťažilo sa v prednese a dramatizácii v anglickom, nemeckom, francúzskom, ruskom, ukrajinskom, talianskom a španielskom jazyku. V kvalitnej súťaži a silnej konkurencii sa nestratili ani naše žiačky.

V anglickom jazyku získali: 2.miesto Sofia Rončáková z 3.B, 3.miesto Anabel Juchová z 8.A.

Vo francúzskom jazyku:2.miesto Nina Hanzlíková z 9.A.

V ruskom jazyku: 3.miesto Viktória Kamenská zo 7.A.

V nemeckom jazyku: 4.miesto Alexandra Balážová z 8.A.

Ku krásnym výsledkom dievčatám blahoželáme a sme hrdí na ich výbornú reprezentáciu školy!

• KK Volejbal

• Do fotogalérie bol pridaný nový album KK Volejbal.

Ani medzi zohratejšími a skúsenejšími družstvami volejbalistov sa naši žiaci nestratili a v napínavých zápasoch si vybojovali skvelé 2.miesto.

Blahoželáme.

• Okresné kolo v nemeckom jazyku

• V nemeckom jazyku znovu úspešní !

Aj v tomto školskom roku boli žiaci našej školy úspešní v nemeckom jazyku. Sebastián Fridrich a Filip Kamenský zo 7.A triedy obsadili 1. a 2. miesto na okresnom kole olympiády. Postúpili na krajské kolo, kde boli úspešní riešitelia.

Gratulujeme!

• Basketbalové zručnosti

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Basketbalové zručnosti.

Krajské kolo v basketbalových zručnostiach, chlapci a dievčatá 3. a 4. ročník.

Krajské kolo v basketbalových zručnostiach

Chlapci a dievčatá 3. a 4. roč. sa zúčastnili krajského kola basketbalových zručností. Súťaž sa konala na našej škole, a preto sme sa nemohli nechať zahanbiť. V konkurencii 4 tímov a konečnom zúčtovaní sa na našich dresoch ligotali strieborné medaily

Malým basketbalistom SRDEČNE BLAHOŽELÁME!

• 4-boj
          • 4-boj

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Krajské kolo 4-boj.

Krajské kolo 4-boj mladších žiakov a žiačok, Žiar nad Hronom.

Našu školu dnes úspešne reprezentoval Dávid Kováč.

Slnečné počasie, príjemné prostredie a výkony za ktoré sa nemusí hanbiť.

Beh na 60m - 7.miesto

Hod Vortexom - 15.miesto

Diaľka - 11.miesto

Beh na 1000m - 2.miesto, ktoré ho o to viac potešilo a zároveň prekvapilo, nakoľko sa mu podarilo poraziť chlapca, ktorý sa atletike venuje od detstva. Až o neuveriteľných 12 sekúnd.

Po sčítaní všetkých bodov Dávid obsadil vynikajúce 5.miesto.

Blahoželáme a veríme, že sa mu bude dariť aj pri ďalších podobných športových podujatiach.

• BEH ZA BUDÚCNOSŤ DETÍ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album BEH ZA BUDÚCNOSŤ DETÍ.

Cieľom 24-hodinovej štafety bolo podporiť pohyb na čerstvom vzduchu a vytrvalosť, pričom podmienka bola, aby štafetový kolík bol neustále v pohybe v ruke niektorého bežca.

Popri tom sme sa rozhodli podporiť dobročinný charakter behu a peniaze, ktoré sa nám podarilo vyzbierať na dobrovoľnom štartovnom sme venovali Paťkovi, ktorý potrebuje špeciálnu liečbu a rehabilitácie K vyzbieranej sume sme doložili pár drobných, a tak sme Paťkovej maminke mohli odovzdať krásnu sumu 1000 €.

Podporiť túto myšlienku prišlo viac ako 500 žiakov našej školy a viac ako stovka externých bežcov z Lučenca ale aj Fiľakova.

- štafetový kolík obehol ihrisko 1434x čo je 358,5 km

- bežci, ktorí prišli a bežali bez štafetového kolíka, zabehli 1832 kôl, čo je 458 km

- Celkový počet zabehnutých kôl bol 3266 čo je 816,5 km

Veľká vďaka patrí všetkým VÁM bežcom veľkým aj malým Všetci ste boli úžasní a bola radosť vás sledovať. Ďakujeme za vašu priazeň a podporu, ktorá nás motivuje vymýšľať a organizovať ďalšie takéto akcie.

Tešíme sa na ďalšiu, aj vy???

Zvlášť ďakujeme za sponzorskú podporu:

TeatrO Lučenec - optický internet a televízia

Valman školské ovocie

MERIDA BIKES

a ďalším, ktorí nechali pri organizácii kus srdca.

• Jazykový kvet 2022- Krajské finále

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jazykový kvet 2022- Krajské finále.

ÚSPECH V KRAJSKOM FINÁLE SÚŤAŹE JAZYKOVÝ KVET 2022.

Dievčatám našej školy sa podarilo zvíťaziť vo väčšine kategórií krajského finále súťaže v prednese cudzojazyčnej literatúry - Jazykový kvet. V celoslovenskom finále tak budeme držať palce Sofii Rončákovej 3.B /AJ/, Dominike Matúškovej 4.B /AJ/, Viktórii Kamenskej 7.A /RJ/, Alexandre Balážovej 8.A /NJ/, Anabel Juchovej 8.A /AJ/, Nine Hanzlíkovej 9.A /FJ/. Zároveň blahoželáme k 3.miestu Grétke Nociarovej 5.A /AJ/ a k 2.miestu Michaele Martišovej 9.B /NJ/.

• Okresné kolo v 4.oj boji

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo v 4.oj boji.

Dejiskom tejto súťaže sa stal náš areál školy, ktorý doslova športovo ožil.

Družstvo dievčat a aj chlapcov súťažili v 4 disciplínach.

Najlepšie sa darilo Dávidovi Kováčovi, ktorý celkovo skončil na 1. mieste a zabezpečil si postup na krajské kolo (3.6.2022).

Medzi dievčatami sa najviac darilo Eme Danišovej, ktorá sa umiestnila na nepopulárnom 4. mieste, no od 3. miesta ju delilo len pár bodov.

Všetkým blahoželáme za veľkú bojovnosť !