• Majstrovstvá okresu v PLÁVANÍ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Majstrovstvá okresu v PLÁVANÍ.

Majstrovstvá okresu v plávaní, ktoré sa dnes konali v Rimavskej Sobote, sa niesli v znamení úspechu našich žiakov a dá sa povedať, že išlo o "medailovú žatvu"

Disciplíny boli 3 a plávalo sa až 50 m - kraul, znak, prsia a na záver štafeta.

• Hľadáme "naj...." knihu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hľadáme "naj...." knihu .

24.október sa nesie v znamení Medzinárodného dňa školských knižníc.

Pre žiakov 2.stupňa sme pri tejto príležitosti vyhlásili súťaž "Hľadáme naj... knihu."Potešil nás obrovský záujem o túto aktivitu i pozoruhodné knižné kúsky, ktoré sa nachádzajú v domácich knižniciach. Víťazi boli ocenení knižnými poukážkami od kníhkupectva Martinus.

Ceny získali: najväčšia kniha - Dominik Kamenský - 9.B, najmenšia kniha - Eliška Šinková - 8.A, najtenšia kniha - Lukáš Leicher - 7.A, najstaršia kniha - Dorota Bartošová - 5.B, najhrubšia kniha - Alexandra Slovinková - 8.C

• Mesiac úcty k starším

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mesiac úcty k starším.

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším sa dnes v Kine Apollo predstavili tanečníci z folklórneho súboru Vrabček, speváčky z FSS Zvonček a pár veršov venovaných starým rodičom predniesla Viktória Kamenská.

• ERASMUS+ projekt v Španielsku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ERASMUS projekt v Španielsku .

BIENVENIDO A a España.

Žiaci 6.A triedy sa v dňoch 23. - 29. októbra zúčastňujú ERASMUS projektu v Španielsku. Čaká ich týždeň plný aktivít s rovesníkmi zo Španielska a Turecka. Spoznajú tak bližšie tradície a kultúru Španielska a hlavne Katalánskej oblasti.

• Záložka do knihy spája školy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka do knihy spája školy.

Opäť tu máme v Škd česko-slovenský projekt ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY .

Pri výrobe záložiek sme použili rôzne techniky a posielame ich žiakom do Zš v Kolíne. Veríme, že sa Vám budú páčiť, a využijete ich pri čítaní kníh.

• Deň jabĺk
          • Deň jabĺk

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jabĺk.

Vedeli ste o tom, že existuje Deň jabĺk?

Je to 21. október. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia.

V ŠKD sme si tento deň uctili oslavou jablka. V tento deň nás čakal kopec zábavy, poučenia, doplňovačiek. Rovnako ochutnávka jablka, rozhovory o význame jablka a mnoho ďalších aktivít tvorili program nášho Dňa jablka.

• Celoslovenské kolo Timravina studnička

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoslovenské kolo Timravina studnička.

Krásny úspech v súťaži Timravina studnička!

Naše šikovné žiačky Lenka Pauchlíková a Emka Bahledová postúpili na celoslovenské kolo recitačnej súťaže Timravina studnička. Vo veľkej konkurencii zožali pochvalu poroty. Na našu veľkú radosť Emka Bahledová získala 2. miesto v II. kategórii!

Srdečne gratulujeme!

• Novohradské hry v atletike

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Novohradské hry v atletike.

Novohradské hry v ATLETIKE

Krásne jesenné, slnečné a teplé počasie prialo dnešným pretekom v atletike, kde sa našim žiakom aj žiačkám darilo naozaj výborne. Odniesli sme si slušnú zbierku diplomov z takmer každej disciplíny.

- V SKOKU do výšky sa najviac darilo Karolíne Žilkovej, ktorá si vyskákala 1. miesto Rovnako 1. miesto získal aj Oliver Kováčik Patrik Jarábek skočil o čosi menej a stačilo mu to na 3. miesto

- BEH na 60m dopadol najlepšie pre Paťa Jarábeka, ktorý aj napriek nevydarenému štartu skončil na 3. mieste

- BEH na 600m s prehľadom na 2. mieste skončila Erika Turtáková

- ŠTAFETA žiakov v zložení R. Šándor, V Blahota, H. Hedvigy a O. Kováčik- skončila na najlepšom 1. mieste

- ŠTAFETA žiačok sa nedala zahanbiť a v zložení T. Bujtárová, L. Mravíková, S. Schullerová a K. Žilková skončila na výbornom 2. mieste

- V celkovom hodnotení sa družstvo žiačok umiestnilo na 3. mieste a družstvo žiakov na 1. mieste

Všetkým žiakom blahoželáme !!! bojovali ste naozaj SUPER !!

• Majstrovstvá okresu v CEZPOĽNOM BEHU

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MAJSTROVSTVÁ OKRESU v CEZPOĽNOM BEHU.

Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu sa dnes konali v Divíne, kde sme mali zastúpenie družstiev aj jednotlivcov z radu chlapcov a dievčat. O dobrej príprave a kondičke hovoria výsledky:

- Spomedzi žiakov sa na najvyšší stupienok pre víťazov postavil Paťo Jarábek, ktorý dobehol do cieľa ako 1.

- Družstvo chlapcov dobehlo na peknom 3.mieste

- Medzi žiačkami sa najviac darilo Erike Turtákovej, ktorá dobehla do cieľa na 3. mieste

- Družstvo dievčat sa nedalo zahanbiť a v konečnom hodnotení skončilo na výbornom 2.mieste

Všetkým blahoželáme !

• Účelové cvičenie - OŽaZ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Účelové cvičenie - OŽaZ.

Účelové cvičenie - OŽaZ v sebe zahŕňa témy - dopravná výchova, civilná, zdravotná, pohyb a pobyt v prírode.  No popri tom aj iné, súvisiace témy, ktoré počas teoretickej a praktickej časti boli žiakom priblížené.

• Obvodné kolo Timravina studnička

• Nájdite tri rozdiely na fotke!

Počas obvodného kola recitačnej súťaže Timravina studnička každá z našich žiačok získala umiestnenie!

1. miesto v I. kategórii: Lenka Pauchlíková

2. miesto v II. kategórii: Ema Bahledová

3. miesto v III. kategórii: Eva Kaličiaková

Srdečne gratulujeme a držte nám palce v celoslovenskom kole!